Zahraničí

Terorista zabil Češku na dovolené v Egyptě, soudu se asi vyhne

Terorista zabil Češku na dovolené v Egyptě, soudu se asi vyhne
Zdroj: Facebook / Twitter

Egypťan, který před dvěma lety nožem v egyptském letovisku Hurgada zabil dvě Němky a jednu Češku, možná nebude souzen. Útočník je totiž stále v psychiatrické léčebně.

Smrtící útok na Česku v egyptském letovisku Hurghada stále není vyřešen. Není také jasné, zda bude útočník prohlášen za svéprávného, jelikož se nachází v psychiatrické léčebně. Muže tak možná nebudou soudit. 

K útoku se Egypťan přiznal v roce 2018, od té doby se nestalo nic nového. "Nemáme informace o stavu řízení," uvedla Christina Panneková, mluvčí prokuratury portálu sueddeutsche.de

Muž pobodal dvě Němky ve věku 56 a 54 let a šestatřicetiletou Češku Lenku v 14. července 2017. Vše se odehrálo na hotelové pláži v Hurghadě. Zranil i další turisty. 

Související obsah

Vyšetřovatelé krátce po útoku informovali, že pachatel byl ve styku s teroristickým hnutím Islámský stát. Policisté na jeho facebookovém profilu objevili stránky odkazující na hnutí.

Připomeňte si reportáž o útoku v Egyptě:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz