Zahraničí

Letadlo, které nedoletělo do Egypta, vypadá po incidentu hrůzostrašně!

Letadlo, které nedoletělo do Egypta, vypadá po incidentu hrůzostrašně!

Letadlo společnosti Smartwings, které v noci na čtvrtek odstartovalo z Budapešti a letělo do egyptské Hurghady, se zhruba po hodině letu otočilo a vrátilo se zpět na letiště. Důvodem byl výrazně poškozený podvozek. Jde o stroj s velmi dlouhou historií, který létá už přes 30 let.

Českého dopravce Smartwings provází letos celá řada nepříjemných událostí. Tou posledním je porucha stroje, který si podle maďarského airportal.hu společnost pronajímá od ukrajinského Yan Air.

Boeing 737-400 vyrazil z budapešťského letiště směrem do egyptské Hurghady, po hodině letu se ale musel otočit. Jeden z pilotů, který startoval po tomto letadle, si všiml na zemi stop po pneumatikách a kousků kovu, řídící středisko proto povolalo letadlo zpět.

Po přistání se potvrdilo, že má stroj výrazně poškozená kola. Letadlo naštěstí bezpečně přistálo, nikomu ze 151 cestujících a devíti členů posádky se nic nestalo.

Související obsah

Letadlo s registrační značkou UR-CNP má za sebou podle portálu Planespotters dlouhou historii. Od roku 1989 až do března 1997 sloužil stroj ve službách společnosti Asiana Airlines, následně ho využívala celá řada dalších společností z celého světa.

I společnost Smartwings letos postihly problémy společnosti Boeing. Nemůže využívat stroje Boeing 737 Max, které byly odstaveny po dvou strašlivých leteckých katastrofách, při kterých zemřelo téměř 350 lidí.

Ukrajinská společnost YanAir měla částečně ztráty pokrýt. YanAir ale také provázely problémy, ukrajinský úřad civilního letectví mu podle portálu zdopravy.cz v červnu zakázal dočasně provoz kvůli nedodržování bezpečnostních standardů, společnost měla ale následně všechny nedostatky odstranit.

Teď ale nebudou moci stroj využívat ani YanAir ani Smartwings. A je otázkou, jestli se poničený Boeing 737-400 ještě vůbec někdy vrátí do provozu.


 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz