Kauza

Kauza Opencard: Soud opět zrušil trest exprimátorovi Hudečkovi

Kauza Opencard: Soud opět zrušil trest exprimátorovi Hudečkovi
Zdroj: Profimedia

Pražský vrchní soud už podruhé zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým pražským primátorem Tomášem Hudečkem (dříve TOP 09) a dalšími v kauze Opencard, informoval web ČT24. Podle něj se případ znovu vrací k prvoinstančnímu soudu.

Tresty v kauze Opencard rozdal přitom soudce Alexander Sotolář už v září 2016. Podmíněné tresty padaly za porušení povinnosti při správě cizího majetku a za porušení pravidel hospodářské soutěže. Vrchní soud ale následně celý rozsudek zrušil. Soudce Sotolář podle soudu například opomenul některé části výpovědí svědků a obžalovaných.

Městský soud v Praze však loni v prosinci opět potvrdil tytéž podmíněné tresty. Bývalý primátor Tomáš Hudeček a tehdejší radní pro dopravu Josef Nosek dostali dvouletou podmínku. Bývalé radní pro informatiku Evě Vorlíčkové a šéfovi magistrátních informatiků Janu Teskovi pak potvrdil tříletou podmínku.

Podle Hudečka je vrácení nižší soudní instanci nedostatečné. "Budeme v soudním sporu dále a dále pokračovat," reagoval na rozhodnutí pražského vrchního soudu bývalý primátor. "Z pohledu celé české justice a státního zastupitelství je to dosti hanebné," dodal na twitteru.

Související obsah

Nepravomocně odsouzen byl také bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS), který dostal podmíněný trest 2,5 roku. Následně se však dostal do Poslanecké sněmovny, jeho trestní stíhání tak bude pokračovat až po skončení mandátu. 

Případ se týká kontraktů s tehdejším vlastníkem práv k Opencard, firmou Haguess. Pražští radní kontrakty v dubnu 2012 jednomyslně schválili poté, co jim je doporučila hodnotící komise, připomíná web. Podle rozsudku městského soudu ovšem vedení města svým krokem Haguess neoprávněně zvýhodnilo.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz