Hasiči

Český hasič hrdinou v Itálii! Na dovolené zachránil život dítěte

Český hasič hrdinou v Itálii! Na dovolené zachránil život dítěte
Zdroj: Profimedia

Profesionální hasič Miloslav Vašák z HZS Pardubického kraje se stal v Itálii hrdinou. Ani na dovolené neotálel a zachránil život pětiletého chlapce, který se málem utopil v bazénu. Případu si okamžitě všimla italská média.

Na případ upozornili sami hasiči na facebooku HZS Pardubického kraje: "Profesionální hasič Miloslav Vašák si v těchto dnech vybírá řádnou dovolenou. Vycestoval do Itálie, kde se ubytoval a první den již stačil strávit na policii." Naštěstí se ukázalo, že den na policejní stanici hasič nestrávil kvůli přestupku, ale kvůli záchraně života.

Hned na začátku dovolené zamířil hasič do aqua centra. "V jedné části bazénu začala akce animátorů. Nechtěl jsem se plést, tak jsem zamířil na druhou část bazénu. Všiml jsem si dítěte v hloubce na dně právě druhé části bazénu," začal Miloslav vyprávět příběh záchrany chlapce.

"Jeden muž mi pomohl chlapce vytáhnout. S plavčíkem jsme chlapce resuscitovali asi dvacet minut. Po deseti minutách naskočil, stabilizovali jsme ho a udrželi při životě. To už na místě přistával vrtulník, který asi pětiletého chlapce transportoval do nemocnice," uvedl hasič. Poté musel podstoupit výslech na policejní stanici v italské Ravenně.

Po návratu se Miloslav Vašák dočkal obrovských ovací. Osobně v slzách děkoval majitel hotelu, s díky přišla také chlapcova matka. "Klučinu prý uvedli do umělého spánku a postupně ho probouzí. Zatím prý nezjistili žádné poškození mozku. Tak jsem moc rád," uzavřel příběh hrdina Miloslav.

Související obsah

Záchrany si všimla italská média. "Dokonce přijela i televize. My až do Itálie tleskáme za další záchranu lidského života a věříme, že chlapec je z nejhoršího venku. Teď už přejeme pokud možno klidnou dovolenou..." vzkázali Miloslavovi pardubičtí hasiči na facebooku.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz