HZS Pardubického kraje

Český hrdina dostal dobré zprávy! Zachráněný klouček (5) se probral

Český hrdina dostal dobré zprávy! Zachráněný klouček (5) se probral
Zdroj: Getty Images

Zásah profesionálního hasiče Miloslava Vašáka z HZS Pardubického kraje má dobrý konec. Chlapec (5), kterého v Itálii zachránil z bazénu, se probral z umělého spánku. Podle lékařů nemá poškozený mozek, dokonce už trochu mluví.

Profesionální hasič z Pardubického kraje se stal v Itálii hrdinou. Ani na dovolené neotálel a zachránil život pětiletého chlapce, který se málem utopil v bazénu. Sám Miloslav Vašák teď přinesl dobrou zprávu o zdravotním stavu malého klučiny.

"Už ho probudili z umělého spánku. Poznal rodiče, trochu už mluví. Lékaři nezjistili žádné poškození mozku," informoval český hasič.

Celá událost se stala hned první den Miloslavovy dovolené, kdy zamířil do aquacentra. "V jedné části bazénu začala akce animátorů. Nechtěl jsem se plést, tak jsem zamířil na druhou část bazénu. Všiml jsem si dítěte v hloubce na dně právě druhé části bazénu," vypráví Miloslav příběh záchrany chlapce.

Související obsah

"Jeden muž mi pomohl chlapce vytáhnout. S plavčíkem jsme chlapce resuscitovali asi dvacet minut. Po deseti minutách naskočil, stabilizovali jsme ho a udrželi při životě. To už na místě přistával vrtulník, který asi pětiletého chlapce transportoval do nemocnice," uvedl hasič.

Po návratu se Miloslav Vašák dočkal obrovských ovací. Záchrany si všimla italská média. "Dokonce přijela i televize. My až do Itálie tleskáme za další záchranu lidského života a věříme, že chlapec je z nejhoršího venku. Teď už přejeme pokud možno klidnou dovolenou..." vzkázali Miloslavovi kolegové, pardubičtí hasiči, na facebooku.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz