Zahraničí

Drogový král zná svůj trest! Na svobodu se už nikdy nepodívá

Drogový král zná svůj trest! Na svobodu se už nikdy nepodívá
Zdroj: Profimedia

Známý drogový král Joaquín "Prcek" Guzmán stráví ve vězení zbytek svého života. Americký soud ho poslal do vězení na doživotí za pašování drog. Během slyšení jeho advokáti tvrdili, že se stal obětním beránkem a jen plnil příkazy.

Během středečního líčení u amerického soudu v New Yorku Guzmán řekl, že po zadržení v roce 2016 a převozu z Mexika do USA prožíval každý den psychické a duševní mučení. 

S tím souhlasili i jeho advokáti. Podle deníku BBC byl Prcek jen obětním beránkem a jednal na základě příkazů někoho jiného. Nic z toho však soudce neobměkčilo a poslal Guzmána do vězení na doživotí.

Drogový král byl shledán vinným ve všech deseti bodech včetně obchodu s drogami a praní špinavých peněz. K trestu přidal soudce ještě třicet let za nezákonné používání střelných zbraní. 

Související obsah

Svědci u soudu popsali, že své nepřátele často mučil. Prokurátor také poskytl důkazy, díky kterým všichni přítomní mohli nahlédnout do brutálního světa mexického kartelu Sinaloa, který Guzmán několik let řídil. "Drtivé důkazy u soudu ukázaly, že obžalovaný byl bezohledný a krvežíznivý vůdce," řekl prokurátor. Právníci Prcka se chtějí proti verdiktu odvolat.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz