Rychnov nad Kněžnou

Všichni se ho báli, říká o střelci z Rychnova přítel dcery. Mají sbírku

Štáb TV Nova mluvil s přítelem dívky, která je jedním ze tří dětí, kterým podle policie ve čtvrtek zastřelil otec matku. Ten potvrdil, že jak děti, tak oběť se otce bály a v půlce června na něj podaly trestní oznámení. A protože děti zůstaly bez prostředků, vedení města Rychnov nad Kněžnou pro ně vyhlásilo veřejnou sbírku.

Muž z Rychnova nad Kněžnou je ve vazbě a za vraždu manželky mu hrozí 18letý trest. Od čtvrtečního večera jsou jejich tři děti bez obou rodičů. Nejmladšímu synovi je 13 let, mladší dcera bude za rok maturovat a starší je na vysoké škole.

Děti zůstaly bez prostředků. Město jim sice obratem poslalo 20 tisíc a dalších 80 tisíc korun se poslat chystá, ale hlavně má pomoci vyhlášená veřejná sbírka. "Aby mohli žít, aby mohli dostudovat a zvládli reálný život," vypočítal starosta Rychnova Jan Skořepa.

"Moc bych chtěl poděkovat, jestli někdo něco pošle, doufám, že nezůstane jen u komentářů na facebooku," uvedl přítel pozůstalé dcery. "Teď je ta příležitost udělat něco správného," vyzval Skořepa.

Pokud chcete přispět, posílejte peníze do konce roku na účet číslo: 8296512/0800. Dar je možné poslat i pomocí složenky typu A nebo osobně na pobočkách České spořitelny.

A nejen děti, ale celý Rychnov nad Kněžnou se snaží z vraždy vzpamatovat. Navenek rodinu milující bývalý novinář byl podle vyjádření dětí tyran, který měl poslední roky terorizovat všechny příbuzné. "Sebestředný, poslední roky z něj měli všichni strach, zamykali se před ním v pokojích," popsal přítel.

Související obsah

"Zašlo to ale až tak daleko, že mamince sypal prášky (neznámo jaké) do vína, v noci ve spánku ji napadl a sebral jí mobilní telefon a platební kartu," uvedla jedna z dcer v prohlášení na facebooku.

Nedávno manželka na Miloslava podala trestní oznámení pro stalking a obtěžování. "Trestní oznámení jsme obdrželi v půlce června," potvrdila policejní mluvčí Ivana Ježková.

Ještě než ale stačila policie zasáhnout, Miloslav na schůzce ohledně rozvodu, v restauraci plné lidí, vytáhl zbraň a ženu střelil do hlavy. Ta po převozu do nemocnice zemřela.

Filip Pultar/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz