Zahraničí

Spacey nevinen! Obvinění mu zničilo kariéru, ale teď je volný

Po dvou letech si herec Kevin Spacey může oddychnout. Prokurátor ho zprostil obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl herec dopustit před třemi lety v baru v americkém Massachusetts. Dříve už Spaceyho osočilo z obtěžování přes třicet mužů, nikdy se však případy nedostaly až k soudu.

Herce prokurátor zprostil obvinění ze sexuálního obtěžování ve středu poté, co u soudu odmítl vypovídat osmnáctiletý chlapec, kterého měl herec v roce 2016 opít v baru v Nantucket v americkém Massachusetts a sexuálně napadnout. 

Mladík měl vysvětlit vymazané zprávy ze svého mobilního telefonu, které prý dokazovaly hercovu vinu. Chlapec však řekl, že mobil ztratil a tak vypovídat nemůže. Prokurátor se proto rozhodl případ ukončit kvůli nedostupnosti informací obžalovaného, informovalo CNN.

Advokát Spaceyho po líčení prohlásil, že jeho klient během několika let prokázal obrovské množství odvahy. A jeho rodina stála po jeho boku po celou dobu. 

Související obsah

Kariéra Kevina Spaceyho se zhroutila v roce 2017. Jako první ho ze sexuálního obtěžování osočil herec Anthony Rapp, kterého měl Spacey obtěžovat, když mu bylo čtrnáct let. Celkem měl napadnout až třicet mužů. K soudu se však dostal jen případ osmnáctiletého chlapce. Za něj herci hrozilo až pět let vězení. 

V reakci na obvinění ho filmové společnosti nahradily v oblíbeném seriálu House of Cards a ve filmu Všechny prachy světa, který musel být přetočen s jiným hercem.

reg, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz