Karlův most

Cizince za posprejování Karlova mostu vyhostili. Zaplatí pokutu

Pokutu sto tisíc korun musí zaplatit dva cizinci, kteří v noci na úterý posprejovali Karlův most. Obvodní soud pro Prahu 1 uložil také oběma mužům podmínku a vyhostil je z Česka.

Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodoval v případě mužů, kteří poničili část Karlova mostu, ve zkráceném řízení. Jednání bylo neveřejné, podle portálu Novinky.cz ale dostali cizinci podmínku a každý pokutu sto tisíc korun.

Zároveň musí každý z nich zaplatit 40 tisíc jako náhradu škody. Byli také vyhoštěni z Česka a pět let se sem nesmí vrátit. Rozsudek je pravomocný.

Cizinci ve věku 23 a 30 let posprejovali pražskou památku v noci na úterý. Nápis o rozměrech pětkrát dva metry "načmárali" na pilíř mezi Kampou a ulicí U Lužického semináře na Malé Straně. Podle informací TV Nova pochází muži z Německa.

Městskou policii přivolal jeden z místních obyvatel, který si sprejerů všiml, krátce před 22. hodinou. "Dobrý den, já tady koukám na dva sprejery, jak sprejujou na Karlův most," nahlásil svědek na tísňové lince.

Související obsah

Strážníci cizince zadrželi a zajistili také spreje včetně toho, který jeden z vandalů při jejich příjezdu stále držel v ruce, a další stopy. Muže pak předali státní policii, která je převezla na služebnu k výslechu.

Škodu odborníci odhadují na desítky tisíc korun. Správnou opravu mostu bude muset zvolit restaurátor, který si posprejovanou část prohlédl už ve středu dopoledne. Obnovu musí také schválit památkáři.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz