Zahraničí

Řecko zasáhlo zemětřesení: Poničené domy, panika v ulicích!

Řecko zasáhlo zemětřesení: Poničené domy, panika v ulicích!
Zdroj: Profimedia

Po silných bouřkách otřáslo Řeckem zemětřesení o síle 5,1 magnituda. Nejhorší situace byla v oblasti Attika, kde vyděšení lidé vybíhali do ulic. Na některých místech vypadl proud a došlo k přerušení telekomunikace.

Zemětřesení udeřilo v pátek kolem druhé hodiny odpoledne v řecké oblasti Attika. Otřesy způsobily obrovskou paniku. Lidé vybíhali do ulic a netušili, co se děje. Krátce po zemětřesení došlo také k přerušení telekomunikace, takže se lidé ani nemohli spojit se svými blízkými.

Podle řeckých médií mělo zemětřesení sílu 5,1 magnitudo. Cítit ho měli i obyvatelé Atén, které jsou od oblasti vzdálené 23 kilometrů. Poté došlo k dalším sedmi otřesům. Podle agentury Reuters se při zemětřesení lehce zranili dva lidé, které zasáhly padající trosky.

Ulice Řecka zaplnili vyděšení lidé

Do zasažené oblasti vyrazili hasiči a policisté. Všichni se budou snažit pomáhat lidem a zjišťovat další informace. V pohotovosti jsou také místní nemocnice, které se připravují na případné ošetření zraněných, uvedl portál in.gr.

Související obsah

Podle ředitele Geofyzikálního ústavu Akise Tselentise mělo zemětřesení hloubku 13 kilometrů. "Myslím, že silnější zemětřesení už nenastane, ale jeho ohnisková hloubka je taková, že pravděpodobně dojde k několika následným otřesům," vysvětlil Tselentis pro deník Real.  

V některých budovách se objevily praskliny nebo vypadlo sklo z oken. Jiné škody zatím nejsou hlášeny. Na silnicích dochází k také úplnému chaosu a celé Atény jsou ucpané. 

Zasažená oblast

Řecko tak zasáhl další přírodní živel, a to jen týden po silných bouřkách. Ty zabily šest lidí včetně dvou starších Čechů. Poničily také pláže, obchody i některé domy. 

Připomeňte si reportáž o úmrtí dvou Čechů v Řecku po silných bouřkách:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz