Kamion

Další český kamioňák zavřený ve Francii! Měl pašovat migranty

Policie ve Francii zadržela českého řidiče kamionu, který se měl pokoušet do Velké Británie nelegálně převézt skupinu asi 20 migrantů. Podle ministerstva zahraničí už soud poslal řidiče na dva roky do vězení. Velmi těžce to nese jeho manželka, která věří v jeho nevinu.

Manželka řidiče kamionu se psychicky zhroutila, neví, jak se bez muže obejde. Po otci se stýská i jejich 16leté dceři. "Spím minimálně. Pravidelně každej den jsme od pěti hodin vzhůru. Visím na telefonu a obvolávám," vzlykala manželka kamioňáka.

Muž měl do zahraničí odjet 5. července na základě inzerátu zveřejněného v Česku, že někdo shání řidiče kamionu na převoz nábytku z Belgie přes Francii do Velké Británie. Zřejmě se nechal zlákat vysokou, bezmála 130tisícovou odměnou.

Vrátit se měl 8. července, domů ale nepřijel. "Místo toho jsme se v sobotu dozvěděli, že je údajně zavřený," popsala zdrcená manželka.

České ministerstvo zahraničí sdělilo, že řidiče kamionu zatkla policie ve francouzském přístavu Calais. "Při cestě do Velké Británie, kdy francouzská policie u něj v kamionu objevila 20 migrantů. Už proběhl dokonce i soud a český řidič dostal dva roky odnětí svobody," sdělila mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Související obsah

"Já vás ubezpečuji, že případ řešíme. Pokud něco řešíme, tak to řešíme přísně, privátně s dotyčným člověkem, kterého se to týká," odmítla případ komentovat pracovnice konzulátu v Paříži.

Zadržený muž měl podle ženy totiž svou rodinu zapřít, což se jí zdá podezřelé. Ambasádě zoufalá manželka poslala fotografie a s napětím čeká na odpověď. Má strach, že se manželovi stalo něco zlého. "Poprosila jsem ambasádu i policii, aby porovnali, jestli ten člověk v tom vězení je opravdu můj manžel," dodala manželka.

František Nyklas/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz