Praha

Apollo 11 znovu odstartovalo na Měsíc. Tentokrát z Žižkovské věže

Apollo 11 v sobotu znovu odstartovalo, tentokrát z pražské Žižkovské věže. Pro návštěvníky byl připraven videomapping vzletu rakety Saturn V s přesnou zvukovou kulisou a kouřem tak, aby co nejvěrněji připomněl historickou událost. Doprovodný program nabízí filmovou projekci, koncert i debatu s odborníky a vědci, kteří se věnují zkoumání vesmíru.

Pořadatelé happeningu Moon 50: Zpátky na Měsíc připravili na sobotní večer program, který vyvrcholil videomappingem startu kosmické lodi Apollo 11 a její přistání na Měsíci.

Kromě hlavní tribuny přímo pod Žižkovskou věží v Mahlerových sadech byly další vhodná pozorovací místa na Petříně, náměstí Kinských, Petřínské ulici, parcku Sacre Coeur a na Pavím vrchu. Podle pořadatelů jsou tato místa přibližně ve stejné vzdálenosti, jako byli diváci při startu Apolla 11 z Floridy v roce 1969. Doporučuli tak mít dalekohled.

Související obsah

V podvečer se mohli návštěvníci přijít podívat na film Poslední let Petra Ginze. „V sedm hodin začne program pod taktovkou Jakuba Koháka. Jeho součástí bude diskuze s odborníky, kteří mají co říci nejen k samotnému výročí, ale také k tématům spojeným s vesmírem a astrofyzikou obecně. Nebude chybět ani hudební doprovod. Vrcholem ale bude samotný start Apolla 11,” říká producent akce Marek Vocel ze společnosti MVP events.


Podívejte se na reportáž TV Nova o dobytí Měsíce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz