Pavouk

Chvíle hrůzy v paneláku! Jedovatý pavouk se procházel po fasádě

Chvíle hrůzy v paneláku! Jedovatý pavouk se procházel po fasádě
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Obrovský šok zažili obyvatelé jednoho z bytových domů v Ostravě. Po fasádě se totiž procházel velmi nebezpečný pavouk, který může i zabíjet. Ten nejspíš utekl někomu z terária, nikdo se k němu ale nehlásil.

Nájemníky domu na Havlíčkově náměstí v Ostravě Porubě museli zachránit až hasiči. "Ihned poté, co jsme se dozvěděli o závažnosti výskytu krásného, ale u některých druhů i smrtelně jedovatého pavouka, vyslali jsme zkušenou jednotku," popsal situaci mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na místě hasiči narazili na sklípkana, který visel přímo nad vstupem do domu. Pro jeho odchyt tak museli použít plastový sud s uzavíracím víkem.

"Uzavřený sud jsme nakonec předali strážníkům Městské policie Ostrava a popřáli pavoučkovi hezkou cestu do nového terária," dodali hasiči. 

Související obsah

Sklípkani patří k největším suchozemským bezobratlým živočichům. Nesprávně se označují také jako tarantule. Všichni jsou jedovatí, pouze s různou intenzitou jedu. Koušou však jen v obraně a výjimečně.

Ti nebezpečnější mohou díky síle svého jedu ohrozit lidskou svalovou či dýchací soustavu, zvláště u dětí a nemocných lidí. Nejjedovatější jsou zejména druhy z Afriky a z Asie.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz