Mrak

Přiletěli mimozemšťani? Nad Teplicemi se objevil zvláštní úkaz!

Přiletěli mimozemšťani? Nad Teplicemi se objevil zvláštní úkaz!
Zdroj: Martina Odvárková

Nevšední úkaz pozorovali obyvatelé Teplic i přilehlých měst v úterý v ranních hodinách. Na jinak azurově modré obloze se objevil zvláštní mrak připomínající létající talíř. Na fotografie se podívejte v galerii!

Podle jednoho z pozorovatelů se mrak pohyboval od německých hranic a byl vidět i z několik kilometrů dalekého Ústí nad Labem nebo z Bíliny. "Už jsou tady!" dělali si lidé legraci z tvaru oblaka, který nápadně připomínal létající talíř ze sci-fi filmů s mimozemšťany.


Podle meteorologů jde však o poměrně běžný jev, i když se podobná oblaka tvoří spíš v odpoledních hodinách. "Je to altocumulus, který tvoří řadu podob. Právě zachycená podoba je tzv. čočkovitý tvar, latinsky lenticularis," uvedla mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Martina Součková, podle které se podobná oblaka objevují ve výškách 2-6 km.

Související obsah


Letní měsíce jsou pro meteorologické nadšence a lovce bouřek ideálním obdobím pro pozorování zvláštních úkazů na obloze. Naposledy se objevil vzácný útvar známý jako shelf cloud při bouřce nad Prahou. Pokud i vy zpozorujete zajímavý meteorologický úkaz, můžete nám jeho fotografii poslat na e-mail zpravy@nova.cz nebo do zpráv na facebooku TN.cz.

Na fotografie úkazu nad Teplicemi se podívejte v galerii:

 

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz