Nehoda

Nehod cyklistů výrazně přibylo. Nepřeceňte síly, varuje policie!

Policie upozorňuje na vysoký nárůst dopravních nehod, ve kterých figurují cyklisté. Za první prázdninový měsíc jich několik dokonce na silnicích zemřelo. Jeden z posledních případů se stal v pondělí na jihu Čech.

Záchranáři v pondělí odpoledne zasahovali u dvaasedmdesátiletého cyklisty, který na silnici u Frymburku spadl z kola. Na místo zavolali i vrtulník, cyklistovi už ale nemohli pomoci. Zřejmě se mu udělalo nevolno.


Policisté v souvislosti s touto nehodou upozorňují cyklisty, aby v těchto parných dnech nepřeceňovali své síly a cesty po silnicích na kolech plánovali s rozvahou. Není ale výjimkou ani to, že cyklista způsobí nehodu a z místa odjede.


To se teď stalo na Písecku, kde se na cyklostezce u řeky Otavy srazili dva cyklisté a jeden z nich zmizel, aniž by druhému poskytl první pomoc. Podle policie jde o staršího muže, malé až střední postavy, který měl brýle a helmu. Policie proto opakovaně vyzývá cyklisty, aby byli - a to nejen k sobě - maximálně ohleduplní a připomínají, že stále platí nulová tolerance alkoholu za řidítky.

Související obsah


Při svých kontrolách totiž už narazili i na cyklistu, který se stal účastníkem dopravní nehody, při následné dechové zkoušce mu pak naměřili přes tři promile. Podle policejních statistik je dokonce každý čtvrtý cyklista, který zaviní nehodu, opilý. Policisté přes prázdniny provádějí kontroly zaměřené na cyklisty, desítky takových kontrol mají v plánu v průběhu celých prázdnin napříč celou republikou.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz