Pláž

Hnus a zápach! Nejznámější chorvatskou pláž zaplavily výkaly

Hnus a zápach! Nejznámější chorvatskou pláž zaplavily výkaly
Zdroj: Profimedia

Oblíbená chorvatská pláž Zlatni Rat na ostrově Brač je silně znečištěna. Mohou za to jachty, které u pobřeží kotví. Podle obyvatele nedalekého města Bol a námořníka Ivici Karmeliče totiž lodě porušují vyhlášky a přímo u pláže vypouští do moře výkaly. Ty pak u břehu plavou a dostávají se i na pláž.

O nepříjemném zážitku, který u poloostrova Zlatni Rat Karmelič pozoroval, se chorvatský námořník svěřil v dopise webu Bolinfo.hr. Tím, co u známé pláže viděl, byl zhnusen.

"V sobotu 20. července 2019 jsem na vlastní oči viděl, jak kotví asi 15 jachet u pobřeží u pláže Zlatni Rat. Přímo k pobřeží vypouštěly fekálie, které proud hnal na západní stranu poloostrova. Kam až oko dohlédlo, byla hladina pokryta šedou vrstvou," popsal Karmelič. Jaký zápach se z moře linul, ani nechtěl popisovat.

Upozorňuje, že strategie, která měla nalákat více turistů, vytvořila jeden velký chaos. Vyzývá, aby úřady také ponechaly něco obyvatelům Bolu.

Související obsah

Není to první případ, kdy pláž v Chorvatsku trápí znečištění výkaly. Úřady dokonce nedoporučují koupat se na pláži u obce Srebreno nedaleko Dubrovníku. Vzorky vody obsahovaly nadlimitní množství střevní bakterie Escherichia Coli.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz