Zahraničí

Facebook má další průšvih: Musí zaplatit pokutu 5 miliard dolarů

Facebook má další průšvih: Musí zaplatit pokutu 5 miliard dolarů
Zdroj: facebook

Úřady ve Spojených státech vyměřily pokutu společnosti Facebook. Jedná se o vůbec největší sankci, která byla v USA kdy stanovena Americkou federální obchodní komisí. Za porušení ochrany osobních dat musí zaplatit 5 miliard dolarů, což je v přepočtu 115 miliard Kč. Informace přinesl portál CNN.com.

Před více než rokem a půl začala Federální obchodní komise vyšetřovat společnost Facebook. Citlivá data uživatelů se totiž měla dostat do jiné společnosti, a to do Cambridge Analytica. Ta pracovala pro prezidentskou kampaň Donalda Trumpa a mohla tak ovlivňovat veřejnost.


Americká Federální obchodní komise ve středu potvrdila, že Facebook zaplatí pokutu 5 miliard dolarů, což je v přepočtu cca 115 miliard korun. "Je to největší sankce, kterou kdy udělila," uvádí portál CNN.com. V posledních letech zakladatele Marka Zuckerberga provází jeden skandál za druhým.


Související obsah


Ochrana osobních dat v minulosti mnohokrát selhala. Faktem ale zůstává, že Facebook má tolik peněz, že je otázkou, zda přístup k věci změní. Federální úřady v USA budou mít nad jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí zpřísněný dohled. Každé tři měsíce bude muset prokázat, že podmínky ochrany osobních údajů poctivě dodržuje.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz