Chorvatsko

V Chorvatsku se potopila výletní loď! Na palubě byly i děti

V Chorvatsku se potopila výletní loď! Na palubě byly i děti
Zdroj: Ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury

Výletní loď Dalecarlia se potopila u ostrova Drvenik v Chorvatsku. Na palubě bylo 16 lidí, včetně dětí a těhotné ženy. Kapitán lodi měl porušit pravidla – překročil povolený počet cestujících.

Dramatická záchrana 16 lidí se odehrála ve čtvrtek v blízkosti chorvatské vesnice Vinišće. Podle kapitána začala do podpalubí natékat během plavby voda. Loď se začala rychle potápět, cestující dostali okamžitě příkaz obléknout si záchranné vesty. Napsal o tom web jutarnji.hr.

Kapitán změnil směr a snažil se přiblížit co nejvíce ke břehu, kde byla hloubka moře 4 až 5 metrů. Záchranáři se vydali lodi okamžitě na pomoc. Záchranné operace se zúčastnila všechna plavidla, která se nacházela v blízkosti potápějící se lodi. Cestující se tak podařilo velice rychle rozmístit na ostatní lodě, které připluly na pomoc.

Související obsah

Celý incident se tak obešel bez zranění, ale všechny trosečníky preventivně i tak prohlédl lékař. Příčina nehody zatím nebyla zveřejněna. Kapitán a majitel potopené lodi v jedné osobě měl podle policie platnou licenci pro lodi kategorie C a nebyl pod vlivem alkoholu. Údajně ale dostane pokutu, protože na palubě bylo údajně víc lidí, než měl povoleno.

 

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz