Sýrie

Bomby v Sýrii padají mezi děti: Fotka holčičky zasáhla celý svět!

Bomby v Sýrii padají mezi děti: Fotka holčičky zasáhla celý svět!
Zdroj: Profimedia

Syrské a ruské bombardování civilních oblastí v Sýrii si vyžádalo desítky obětí. Po sociálních sítích se šíří fotka po útoku, na které se zoufalý otec snaží zachránit svoje děti.

Nešťastný výraz muže, který bezmocně sleduje svoji malou dceru, jak drží nad ruinami domu malého sourozence – tuto fotografii lidé sdílejí na internetu a poukazují na hrůzu, kterou v pondělí prožili lidé v syrské provincii Idlib.

Při náletech byl zasažen trh se zeleninou ve městě Maarat Numán, dva obytné bloky byly zcela zničeny. Podle webu Telegraph se muž z fotografie jmenuje Amdžád al-Abduláh. Snažil se uklidnit syna a dceru, kterým zrovna trosky zasypaly sourozence. Stál s nimi na okraji méně zničené části domu, když děti spadly.

 

Jeho dcera Rawan zachytila za oblečení mladší sestru. Po pádu se vážné zranila a byla převezena v kritickém stavu do nemocnici. Podle webu Al Jazeera později svým zraněním podlehla. Stav dítěte, kterému se snažila zachránit život, je nejasný. V ruinách domu zemřely dvě starší sestry a jejich matka Asmaa. Bombardování přežila jedna další starší sestra.

Související obsah

Pád dětí viděl fotograf webu Sy24, který rychle odložil kameru a šel rodině pomoci. "Rychle jsem tam utíkal. Mám také tak starou dceru," řekl fotograf Bašár al-Šejk.

Oblast Idlib je ovládaná vzbouřenci, útoky syrské a ruské armády jsou v oblasti v poslední době intenzivnější. "Civilisté v severozápadní Sýrii za to platí vysokou cenu," řekl právník Mohamed Katúb.


TN.cz

K tématu Sýrie

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz