Zajímavosti

Češi jsou pokrytci. Odsuzují nevěru, sami ale partnery podvádí!

Češi jsou pokrytci. Odsuzují nevěru, sami ale partnery podvádí!
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Češi si podle průzkumu lžou do kapsy - odsuzují nevěru, sami si ji ale dopřávají. Zajímavým zjištěním je, že ženy jsou více nevěrné než muži. Ukázalo se navíc, že nevěrníci jsou často dost pokrytečtí. Přestože sami svému partnerovi zahýbají, jeho nevěru mu neodpustí a bývá pro ně důvodem k rozchodu.

Průzkum zadal web bezpasaka.cz a jeho výsledky byly překvapivé. Ukázalo se, že více než 80 % Čechů nevěru odsuzuje, více než 40 % ale přiznalo, že si ji i tak dopřává. Mezi nevěrníky je tak značné množství pokrytců.

Nevěra je častější v produktivním věku po třicítce než u mladších lidí - téměř polovině nevěrníků je mezi 31 až 50 lety. Dalším zajímavým zjištěním je fakt, že ženy zahýbají častěji než muži. Nevěru přiznalo o pět procent víc žen než mužů.

A jak Češi přistupují k nevěře svého partnera? Jen minimum těch, kteří jsou věrní, dokážou nevěru svému protějšku odpustit. Překvapivě ji ale neskousnou ani nevěrníci. Přestože sami zahýbají, nevěra partnera pro mnohé z nich bývá důvodem k rozchodu. Jen deset procent z nich nevěru partnerovi odpustí.

Téměř pětina Čechů si navíc myslí, že využívat placených sexuálních služeb, není nevěra. Tento názor zastává podstatně víc mužů než žen. Nejčastějším ospavedlněním bývají fyzické potřeby mužů. Placený sex je obecně více akceptován než jednorázovka s někým baru nebo udržování mileneckého vztahu.

Související obsah

"Překvapilo nás, že dotazník vyplňovali převážně lidé do 50 let. Starší generace prakticky odmítala průzkum vyplnit. Domníváme se, že jde o dopady výchovy, kde se dříve o tématech jako nevěra či prostituce prakticky nemluvilo," řekla Iva Dopitová z webu bezpasaka.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz