Zahraničí

Test nových střel bylo varování pro Jižní Koreu, zní z KLDR

Test nových střel bylo varování pro Jižní Koreu, zní z KLDR
Zdroj: TV Nova

Vypuštění nových taktických střel krátkého doletu bylo demonstrací síly a má být varováním pro Jižní Koreu, aby nenakupovala zbraně a nepořádala vojenská cvičení se Spojenými státy, cituje agentura Jonhap severokorejská média.

Ve čtvrtek Severní Korea vypustila dvě střely krátkého doletu, které po přibližně 430 a 690 kilometrech spadly do Japonského moře. Podle analýz Spojených států a Jižní Koreje se minimálně v jednom případě mohlo jednat o novou střelu.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un označil test za důrazné varování pro Jižní Koreu, KLDR kritizuje nákup zbraní a společná cvičení se Spojenými státy, uvádí jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na severokorejská média.

Odpal raket byl prvním testem arzenálu od poslední schůzky Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Státníci se sešli v demilitarizované zóně na hranici KLDR a Jižní Koreje.

Související obsah

Donald Trump čtvrteční test přímo nekritizoval. Vypuštění střel zvyšuje pochyby o tom, že se Severní Korea vrtí k rozmluvám o denuklearizaci, upozorňuje agentura Reuters.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz