Babybox

V českolipském babyboxu našli chlapečka! Má jméno po primáři

V českolipském babyboxu našli chlapečka! Má jméno po primáři
Zdroj: facebook

Do babyboxu v nemocnici v České Lípě někdo v pátek brzo ráno odložil zdravého novorozence. Jde o chlapečka, který dostal jméno Miloš po primáři tamní gynekologie. Babybox byl v nemocnici zřízen v roce 2013 a dodnes se v něm žádné dítě neobjevilo.

O nalezení chlapečka v babyboxu informovala přímo českolipská nemocnice. "Jedná se o zdravého donošeného chlapce s mírami 49 cm a 3,360 kg," napsali na svém facebooku.

Novorozence někdo do babyboxu odložil v pátek před sedmou hodinou ranní. "Chlapec dostal jméno Miloš po primáři Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Milošovi Volkovi, který v tu dobu vcházel do areálu nemocnice a společně s týmem zdravotníků pediatrie u vyjmutí dítěte z babyboxu asistoval," dodala nemocnice. 

Podle zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse se chlapeček narodil v pátek. "Miloš je už 194. miminko odložené v babyboxu, 14. v letošním roce a první v České Lípě," řekl pro TN.cz.

Související obsah

Problémy s babyboxem mají naopak v karlovarské nemocnici. Několikrát už ho totiž někdo poničil. Nemocnice ho nyní vyměnila za nový, bez poškození však nevydržel ani do pátečního slavnostního otevření. Zakladatel Ludvík Hess proto uvažuje o žalobě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz