Smrt

Mladá Češka tragicky zemřela v Alpách! Zřítila se ze 150 metrů

Mladá Češka tragicky zemřela v Alpách! Zřítila se ze 150 metrů
Zdroj: Profimedia

Tragicky skončila sobotní túra 24leté Češky, která se rozhodla vystoupat na horu Bosruck v rakouských Alpách. Mladá žena uklouzla na mokrém turistickém chodníku a zřítila se ze srázu. Záchranáři už jí bohužel nedokázali pomoci.

Podle webu rakouské televize ORF se žena vydala společně se skupinou čtyřiadvaceti českých turistů na cestu z horské chaty Bosruckhütte, která leží v nadmořské výšce 1042 metrů nad mořem.

Skupina měla v plánu vystoupat do sedla Ardningsattel a následně na vrchol Bosruck ve výšce 1992 metrů. Při výstupu však mladá žena uklouzla na mokré stezce a zřítila se ze strmého skalnatého srázu do hloubky 150 metrů.

Vážným zraněním na místě podlehla, lékaři už jí nedokázali pomoci. K ostatním členům výpravy podle rakouských policistů vystoupalo 26 horských záchranářů, kteří je bezpečně doprovodili dolů.

Související obsah

Hora Bosruck je nejzápadnější vrchol v Ennstalských Alpách na hranici mezi Horním Rakouskem a Štýrskem. Tyčí se zhruba 100 kilometrů severozápadně od druhého největšího rakouského města Štýrský Hradec.

I dalšího českého turistu v Rakousku postihlo neštěstí, tentokrát u jezera Attersee, kde se účastnil potápěčského kurzu. Při ponoru u něj nastaly komplikaci, takže se musel nouzově vynořit. Záchranáři ho letecky dopravili do nemocnice v Bavorsku, která má dekompresní komoru.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz