Turisté

Turisté vybrakovali hotel, teď mají obří ostudu. Češi už se poučili

Turisté vybrakovali hotel, teď mají obří ostudu. Češi už se poučili
Zdroj: Profimedia

Obrovskou ostudu má rodina z Indie, která si chtěla z hotelu na ostrově Bali odvézt "suvenýry". Jenže hotelový personál zjistil, že vybavení pokoje chybí a jal se prohledat kufry a batohy odjíždějících hostů. A protože se vše podařilo natočit, Indové se okamžitě "proslavili".

Věci rozházené u auta, hlasité handrkování a mezi tím vším hotelový dávkovač mýdla, keramická dóza a dokonce i fén. Přesně to zachycuje krátké amatérské video, které se objevilo na twitteru.

A rodina indických turistů se díky němu proslavila tím nejhorším možným způsobem - jak upozorňuje portál Hindustan Times, řada uživatelů cestujícím pobertům zazlívá, že dělají ostudu celému národu.

Na videu je navíc slyšet, jak se turisté brání přivolání policie a slibují, že vše zaplatí a ještě přihodí bonus navrch. "Když si můžou dovolit dovolenou mimo Indii, tak si určitě můžou koupit i tyhle věci. Tak proč je kradou? Jen tak pro zábavu? Měli by jim sebrat pasy," zuří jeden z diskutujících.

Jiný dokonce přidal fotku ze švýcarského hotelu, jehož personál vydal speciální instrukce právě pro turisty z nejlidnatější země světa. V nich je mimo jiné nabádá, aby nekradli jídlo ze švédských stolů a na chodbách se pohybovali tiše.

Že je vám to povědomé? Podobně špatnou pověst a návyky měla v 90. letech bohužel i řada českých turistů. Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Jana Papeže jsme však už úplně jinde.

Související obsah

"Češi už jsou dnes zkušení cestovatelé, ty divoké historky z 90. let už jsou dávno pryč," má jasno expert na cestovní ruch. Navíc dodává, že turisté, kteří se chovají podobně jako rodina ze zmíněného videa z Bali, to často dělají z nevědomosti.

"Mají pocit, že když si zaplatí hotel, tak že všechno v pokoji je jakoby jejich - ručníky, pantofle. Hotely už se ovšem dokázaly přizpůsobit a do pokojů dávají ceníky vybavení. Takže si něco na památku odvézt můžete, ale musíte za to zkrátka zaplatit," vysvětluje Papež.

Indové jsou podle něj nyní v podobné situaci jako Češi po pádu Železné opony - cestovatelský boom u nich teprve začíná, a tak jsou často neznalí věcí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz