Zahraničí

Polsko se loučilo s Davídkem (†5). Lidé mu do nebe poslali vzkaz

Polsko se loučilo s Davídkem (†5). Lidé mu do nebe poslali vzkaz
Zdroj: Profimedia

O víkendu se Polsko loučilo s pětiletým Davídkem, kterého unesl a zabil jeho vlastní otec. Na několika místech se lidé sešli a do vzduchu vyslali balónky v různých barvách. Červená představovala chlapcovu oblíbenou postavu Bleska McQueena.

Přesně týden od nalezení těla malého Davídka se lidé rozhodli uskutečnit pietní akce v některých polských městech. V sobotu se jedna z akcí konala v parku Skarbków v chlapcově rodném městě Grozdisk Mazowiecki.

Do nebe lidé vypustili tisíce balónků v bílé, modré a červené barvě. Největší zastoupení měla především červená barva. Ta totiž představovala Davídkovu oblíbenou postavu z filmu Auta Bleska McQueena, informoval portál radio ZET.

Lidé do nebe vypustili balónky

Dále se lidé sešli v Kozienici, Werbkowicích nebo v Zawiercii. Datum oficiálního pohřbu chlapce není známé.

Ve Werbkowicích se lidé sešli na stadionu

Pětiletý Davídek se ztratil ve středu 10. července. Jeho otec ho unesl a poté spáchal sebevraždu skokem pod vlak. Před svou smrtí poslal manželce vzkaz, že už svého syna nikdy neuvidí. Policie po chlapci pátrala deset dní. Bohužel ho našla v sobotu 20. července mrtvého.

Související obsah

Podle policie ho otec bodl několikrát do hrudníku a jeho tělo nechal ležet u dálnice. Po vražedné zbrani se však stále pátrá. "Od odborníků víme, že to byl ostrý nástroj," uvedl pro radio ZET prokurátor Łukasz Łapczyński.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz