Celebrity

Měl duši dítěte a něžné srdce: Kubišová vzpomíná na Srstku

Měl duši dítěte a něžné srdce: Kubišová vzpomíná na Srstku
Zdroj: Profimedia

Po dlouhé nemoci zemřel herec, kaskadér a moderátor Zdeněk Srstka. Bylo mu 83 let. Nijak se netajil tím, že je milovník zvířátek a právě pořad o nich uváděl desítky let. Před televizní kamerou se střídal se zpěvačkou Martou Kubišovou (76), která na něj nedala dopustit. Co o něm řekla pro TN.cz?

"Vzpomínám na něj s velkou láskou. Přesto, že vypadal jako řimbuch a silnej člověk, tak měl duši dítěte a to nejněžnější srdíčko," začíná vyprávění zpěvačka Marta Kubišová. Ta s ním od roku 1994 natáčela pořad Chcete mě?, který byl o opuštěných zvířátkách. Oba je se Zdeňkem milovali. Však má Marta v zásobě také spoustu historek.


"Jednou jsme natáčeli někde, kde sněžilo. Já si musela narazit čepici. Zdeněk byl vždycky bez vlasů a sníh mu pořád padal do očí. Abychom to natočili, tak mu museli vždycky otřít celou hlavu. Neměl totiž na sobě žádnou čepici. Byl moc roztomilý," vypráví dojatě Marta a pokračuje.


Související obsah


"I na statku jsme natáčeli. Nutili ho donekonečna, ať chodí s kravičkou na provázku," směje se. Zdeňka Srstku znala pořádnou řádku let a pěje na něj jenom ódy. "Znali jsme se skrz na skrz, proto o něm takhle mluvím. Já snad ani nikoho tak dobrotivého a hodného neznala. Pro pejsky před kamerou dělal i hostinu. Oni pak všichni jedli svoje jídlo, ale z talířů," prozrazuje zpěvačka další příběh. Dostává se i k jejich poslednímu setkání.


"Naposledy jsme se viděli loni na jaře. Byli jsme na obědě a potvrdili si, že budeme natáčet další sezónu. Tu už Zdeněček nedokončil. Na obědě ale říkal všem, že jedem dál. Nikdy neprojevil, že má nějaký problém a vypadal úžasně," dodává Kubišová.


Související obsah


Zdeněk Srstka zůstává neodmyslitelně spjat se zvířaty. Na kontě má jakožto herec ale nespočet filmů. Nejvíce si ho však lidé pamatují jako jako studenta, který ve filmu Marečku, podejte mi pero! oznamoval vyučujícím, že "Hliník se odstěhoval do Humpolce!" V mládí Začínal jako kaskadér, například v komedii Limonádový Joe aneb koňská opera.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz