Německo

Muž, který shodil lidi pod vlak, své oběti neznal. O důvodu mlčí

Muž, který shodil lidi pod vlak, své oběti neznal. O důvodu mlčí
Zdroj: Profimedia

Čtyřicetiletý Eritrejec, který v pondělí shodil pod vlak ve Frankfurtu nad Mohanem ženu a dítě, má povolení k trvalému pobytu ve Švýcarsku. Jeho motiv zatím není jasný. Za vraždu osmiletého chlapce mu hrozí doživotí.

Muž eritrejského původu žil ve Švýcarsku podle mluvčí frankfurtského státního zastupitelství Nadji Niesenové od roku 2006. Má manželku a tři děti. Policie ho zřejmě obviní z vraždy a dvou pokusů o vraždu. O svém motivu zatím údajně nepromluvil. Své oběti podle webu RTL patrně ani neznal.

Podle zahraničních médií má podstoupit vyšetření kvůli možným psychickým problémům. "Tento trestný čin nasvědčuje psychické poruše," řekla Nadja Niesenová. "Musíme posoudit jeho trestnou zodpovědnost," dodala.

Související obsah

Muž v úterý zatím z nejasných důvodů shodil pod přijíždějící rychlík čtyřicetiletou ženu a jejího osmiletého syna. Matce se podařilo před vlakem přetočit na plochu mezi kolejemi, svého syna už ale zachránit nezvládla a dítě nepřežilo. "Chlapce zachytil přijíždějící vlak," dodala.

Pachatel se poté údajně pokusil do kolejiště strčit další cestující, osmasedmdesátiletou ženu. Jeho pokus byl neúspěšný, ale ženě poranil rameno. Po útoku začal prchat, zatímco jej pronásledovali kolemjdoucí. Policie útočníka zadržela nedaleko nádraží.

Tragédie otřásla celým Německem a vyvolala debaty o bezpečnosti na nástupištích. Na vlakovém nádraží dnes panovala smutná atmosféra, lidé na nástupišti číslo sedm pokládali květiny, svíčky a plyšové medvídky.

mik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz