Královéhradecký kraj

Seniora (92) překvapila dálnice. Proháněl se po ní na elektrokole

Seniora (92) překvapila dálnice. Proháněl se po ní na elektrokole
Zdroj: Policie

Řidiče na dálnici D11 nedaleko Hradce Králové překvapil v úterý neobvyklý spolucestovatel. Vedle aut, které se na dálnici pohybují vysokou rychlostí, se proháněl stařík na elektrokole.

Šestice řidičů pro cyklistu na dálnici neměla pochopení a obrátila se na policii. Na místo vyrazila situaci řešit hlídka dopravních policistů z Hradce Králové a hlídka dálničních policistů.

"Policisté po příjezdu na místo omezili na nezbytně dlouhou dobu provoz v místě dálnice a dezorientovanému cyklistovi pomohli se dostat do bezpečí," uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Magdaléna Vlčková.

Nešlo ale o žádnou plánovanou dobrodružnou jízdu. Dvaadevadesátiletý muž jel za svými kamarády do nedaleké vesnice, když ho na cestě překvapila dálnice, přes kterou se nemohl dostat jinak. 

 

Související obsah

Podle policistů byl senior dezorientovaný. Muže i s elektrokolem odvezli do bezpečí jeho domova. K žádnému zranění naštěstí nedošlo.

jiha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz