Čína

Hrůza ve vodním parku: V bazénu plném dětí vytvořili vlnu tsunami!

Hrůza ve vodním parku: V bazénu plném dětí vytvořili vlnu tsunami!
Zdroj: YouTube.com

Technická chyba v čínském vodním parku způsobila v bazénu plném dětí obrovskou vlnu tsunami. Při incidentu se zranilo více než 40 lidí. Chvíle hrůzy prožívali zejména rodiče, kteří hned utíkali svým dětem na pomoc.

V bazénu, který umí vytvořit umělé vlny, bylo hodně lidí, včetně dětí. Z ničeho nic přišla velká masa vody, která smetla všechno před sebou. Podle čínských médií vznikla technickou chybou, při které se v bazénu místo vlny s úrovní čtyři, vytvořila vlna s úrovní devět.


Lidé v bazénu, ale i mimo něj, začali vyděšeně křičet. Událost se naštěstí obešla bez obětí na životech, přes 40 lidí ale utrpělo zranění. Podle webu Daily Mail záchranná služba převážela do nemocnice raněné se zlomeninami žeber a nohou.

"Podle počátečních fází vyšetřování byl incident způsoben výpadkem elektrického proudu, který poškodil elektrické zařízení v kontrolní místnosti bazénu, což vedlo k tomu, že vlny v bazénu byly příliš velké," stálo ve vyjádření čínského vodního parku. Na sociálních sítích se ale objevily informace, že vlnu způsobil opilý zaměstnanec, firma tohle tvrzení však popírá.

 

Související obsah

Chyba už byla údajně opravena. Celý incident zachytili svědci na video, které se objevilo i na internetu.
 

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz