Zahraničí

Norským záchranářům se podařilo snést ze stěny těla dvou Čechů

Norským záchranářům se podařilo snést ze stěny těla dvou Čechů
Zdroj: Profimedia

V pátek se po řadě problémů podařilo norským záchranářům vyzvednout těla dvou lidí, kteří se vydali zdolat horskou stěnu Trollveggen, bohužel podle policie se zřejmě zřítili a zemřeli. Náročná operace zabrala dlouhých pět dnů. Podle portálu NRK má jít o dva pohřešované Čechy.

Dva čeští horolezci se podle dostupných zpráv vydali na horskou stěnu Trollveggen už ve čtvrtek, když se ale neozvali rodině v domluvený čas, rozjelo se v pondělí rozsáhlé pátrání. Do akce se zapojil i vrtulník, který už v pondělí odpoledne přinesl velmi smutné zprávy.

Policie prohlásila, že nalezla dvě osoby bez známek života. Podle všeho zemřeli po pádu ze stěny.

Následně se rozjela náročná operace, v rámci které se záchranáři pokoušeli vyzvednout nalezená těla. Akce byla extrémně náročná, záchranářům ztěžovalo práci například padající kamení, největším problémem bylo ale počasí.

Související obsah

Operaci nejvíce ztěžoval vítr, záchranáři totiž chtěli vyzvednout těla pomocí helikoptéry. Situaci navíc komplikovala mlha.

Zejména kvůli bezpečnosti záchranářů byly pokusy několikrát přerušeny. Až v pátek ve 14:40 se podařilo záchranářům těla vyzvednout. Policie pak následně poděkovala všem zúčastněným záchranářům i pilotům vrtulníků. Podle portálu NRK má jít o pohřešované Čechy.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz