Texas

Další útok šíleného střelce v USA. V baru v Ohiu zemřelo 10 lidí

Hned dva útoky šílených střelců v rozmezí několika hodin zasáhly v noci na neděli Spojené státy. Pár hodin poté, co Patrick Crusius zastřelil 20 lidí v hypermarketu v Texasu, zaútočil zatím neznámý střelec také v klubu ve městě Dayton v Ohiu. Kromě střelce zemřelo 9 dalších lidí

Zatím neznámý útočník, který při činu zemřel, začal střílet po druhé hodině ráno místního času v baru ve městě Dayton. Podle policie zemřel střelec a dalších 9 lidí. Sanitky odvezly do nemocnic 16 lidí.

Na twitteru také uvedli, že zasahují kvůli hlášení o střelbě a prošetřují podezření, že na místě útočil i druhý střelec, který měl ujet v tmavém jeepu. Podle svědků se z baru ozvaly desítky výstřelů.

Pachatel v Texasu předtím zahájil střelbu z útočné pušky v prodejně Walmartu poblíž obchodního domu Cielo Vista v sobotu přibližně v 10 hodin ráno místního času. Policie pronikla do prodejny, kde nalezla desítky mrtvých a zraněných.

Střelec v texaském hypermarketu zabil 20 lidí:

Podle webu CNBC.com zemřelo minimálně 19 lidí a 40 osob bylo zraněno. Úřady zatím oficiálně potvrdily 20 obětí a 26 zraněných. Devět z nich je podle televize Al Jazeera v kritickém stavu.

Policie střelce na místě zadržela. Je jím teprve 21letý běloch z Texasu. Při zatýkání nekladl odpor a zřejmě neměl žádného komplice. Motiv jeho činu zatím zveřejněn nebyl, je vyšetřován za zločin z nenávisti. Mezi mrtvými i zraněnými jsou lidé původem z Mexika.

Policie na Twitteru uvedla, že na místě zasahuje a zároveň požádala lidi, aby se lokalitě vyhýbali. Dopoledne místního času bylo nákupní středisko plné lidí, zákazníků mohly být až tři tisíce.

Videa z místa činu, která návštěvníci prodejny přidali na sociální sítě, zachycují evakuaci obchodu. Podle CNN se na vyšetřování v místě podílí i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Záchranná služba převezla do nemocnice několik desítek lidí. Místní obyvatelé jsou ze střelby v šoku. "Jen doufám, že nezemřely žádné děti," řekla svědkyně médiím. Do nemocnice míří i zástupy příbuzných, kteří se bojí o své nejbližší. 

Kvůli velkému počtu zraněných vyzvaly nemocnice obyvatele k darování krve.

Téměř milionové texaské El Paso leží na hranicích s Mexikem, na druhé straně hranice je více než milionové město Ciudad Juárez.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz