Utopení

Zvrat v případu utonulých bratrů! Obvinění rodiče zmizeli z Česka

Ani po roce ještě není uzavřený případ dvou chlapců, kteří se loni utopili v jezeru Lhota na Mělnicku. Podle okresního soudu totiž rodiče, kteří jsou ze smrti synů obviněni, zmizeli z Česka.

Horké letní počasí přitáhlo loni 2. srpna k jezeru Lhota i dvě rodiny s malými chlapci. Letní radovánky se ale během chvíle změnily v noční můru.

"Maminka úplně zoufalá vlítla do té vody, vlítla mezi lidi a začala se topit, byla zoufalá, naříkala, křičela, bylo vidět, že není v pořádku," popsala svědkyně.

Pod hladinou zmizeli dva chlapci vietnamské národnosti ve věku pět a sedm let. Potápěči je našli až po dvou hodinách. S chlapci se přišlo rozloučit na 150 lidí.

Událost tehdy vzbudila velkou pozornost. Chlapci byli viděni ten den naposledy v jednu hodinu odpoledne, pátrat se ale začalo o tři hodiny později. Řešila se i údajná neochota personálu. Policie ale nakonec obvinila tři lidi a podle informací Televize Nova jde o rodiče obou chlapců.

Související obsah

Dvě ženy a jeden muž jsou obviněni z usmrcení z nedbalosti, za což jim hrozí až šestiletý trest. Jenže podle mělnického okresního soudu jsou nezvěstní a soud jim nemá kam doručit předvolání. Obě rodiny měly údajně zmizet z Česka a proces komplikuje další problém.

"Vzhledem k tomu, že tito spoluobvinění si zvolili jednoho společného obhájce, podala státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství v Mělníku návrh na vyloučení takto zvoleného obhájce z důvodu, že zájmy spoluobviněných si v tomto trestním řízení odporují," vysvětlil mluvčí mělnického okresního soudu Jindřich Špergl. Kvůli tomu se případem zabývá už i Krajský soud v Praze.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz