Policie

Tyto fanoušky Slavie hledá policie! Pyrotechnika skončila i mezi dětmi

Policisté hledají muže, kteří pyrotechnikou přerušili zápas Slavie s Olomoucí. Několik světlic skončilo také v sektoru hostů, kde byli i rodiče s malými dětmi. Pokud deset podezřelých z výtržnictví poznáte, obraťte se na policii.

Až dva roky vězení hrozí deseti mužům, kteří v Edenu při zápasu s Olomoucí ze slávistického kotle podle policie házeli nebezpečnou pyrotechniku nejen na trávník, ale i do sektoru hostů. Několik světlic pak skončilo v jejich vlastní části tribuny.

"Z kamerových záznamů je zřejmé, že celkem 10 mužů na tribuně Jih v sektoru domácích použili pyrotechniku a to tím způsobem, že ji zapálili a následně ji házeli do vedlejšího sektoru hostí," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policisté proto zveřejnili fotografie údajných výtržníků a prosí veřejnost, aby je pomohla identifikovat. Světlice ohrozily desítky lidí, mezi fanoušky byli navíc i rodiče s malými dětmi. Na stadionu vznikla panika a lidé podle policie dokázali utéct jen proto, že nebylo plno.

Související obsah

Pokud muže na zveřejněných snímcích poznáte, kontaktujte policii na jakékoliv služebně nebo tísňové lince 158. Policisté žádají také fanoušky, kteří by měli další záběry ze sektoru, aby jim je poskytli.

Podívejte se na reportáž TV Nova o výtržnostech v Edenu:

Slavia s Olomoucí hrála v neděli 28. července. Příznivci pražského týmu kvůli předchozím výtržnostem nemohli fandit z tribuny Sever, proto se uchýlili do jižní části. Tím se ale dostali do těsné blízkosti sektoru, ve kterém se nacházeli fanoušci Sigmy.

Pražský tým už potrestala disciplinární komise, která rozhodla o tom, že bude mít na příští ligový zápas (10. srpna s Libercem) pro diváky uzavřený celý stadion. Slavia s trestem nesouhlasí, podle jejího šéfa Jaroslava Tvrdíka za incidentem stojí skupina jednotlivců a není proto fér trestat celý klub.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz