Zahraničí

V letadle vypukl požár, celou palubu zaplnil kouř. 19 zraněných!

Let z Londýna do španělské Valencie se proměnil v noční můru - jeden z motorů letadla zachvátil požár a záhy poté celou palubu zaplnil kouř. Devatenáct lidí se zranilo, tři z nich kvůli otravě skončili v nemocnici.

Požár vypukl na palubě airbusu společnosti British Airways během pondělního letu z Londýna do Valencie. Zhruba po hodině cesty lidé začali cítit kouř a zápach. Letušky je uklidňovaly, že se jedná jen o klimatizaci, nicméně zhruba deset minut před přistáním ve Valencii kouř zhoustnul a zaplnil celou palubu.

Podle některých svědectví pasažérů se po přistání neotevřely dveře a kyslíkové masky nefungovaly, uvedl španělský deník El Periódico. "Děsivý zážitek z letu do Valencie. Bylo to jako v hororovém filmu. Díkybohu, že jsou všichni v pořádku," napsala jedna z cestujících na twitteru.

Po přistání záchranné složky evakuovaly 200 cestujících. Devatenáct lidí utrpělo lehká zranění, tři z nich museli být kvůli otravě kouřem převezeni do nemocnice. Na letišti zjistili, že v letadle došlo k požáru motoru a kouř na palubu pronikl ventilační šachtou.

 

Španělský novinář Dani Meroño Bori, který letadlem rovněž cestoval, si stěžoval na nedostatek informací od personálu. "Posádka British Airways nám nic neřekla. Snažili jsme se uklidnit starší lidi a ty, kteří nemluví anglicky," napsal.

Související obsah

 

Společnost British Airways potvrdila komplikace během letu do Valencie. "Letadlo A321 přistálo, všichni cestující i posádka vystoupili. Tým British Airways se snaží pomoci pasažérům, kteří jsou na letišti," uvedla společnost v oficiálním prohlášení.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz