Sám doma

Studio chce přetočit film Sám doma! Kdo bude nový Kevin?

Studio chce přetočit film Sám doma! Kdo bude nový Kevin?
Zdroj: Profimedia

Společnost Disney se chystá přetočit kultovní snímek Sám doma. Po koupi filmového studia 20th Century Fox na něj získala práva, čehož chce využít pro připravovanou streamovací službu.

Filmu Sám doma ani jeho pokračováním se v době Vánoc nedá vyhnout. Hlášky z rodinné komedie téměř zlidověly a snímek z roku 1990 už je takřka legendární. Teď se chystá jeho remake, který plánuje natočit studio Disney. Informoval o tom portál BBC.

Kdo by měl v nové verzi ztvárnit Kevina a zbytek jeho rodiny či lupiče Harryho a Marva, ale zatím není jasné. Výkonný ředitel společnosti Bob Iger na schůzce s investory prozradil pouze to, že film se upraví, aby vyhovoval "nové generaci". Prý doufá, že bude aspoň na stejné úrovni jako originál.

Zatímco někteří fanoušci přivítali zprávu s nadšením nebo zvědavostí, našly se stovky lidí, kteří rozhodnutí Disney kritizují. Na twitteru vyjadřují svou naštvanost pod hashtagem #HomeAlone, což je původní název v angličtině. Většina se obává, že remake zničí jejich nostalgické vzpomínky.

"Je to jeden z klasických snímků a nepotřebuje remake," napsal na twitteru jeden z nich. "Proč chtějí zničit klasiku? Macauley Culkin (herec, který zvárnil Kevina - pozn. red.) je moje dětství. Prostě nechte věci být tak, jak jsou," rozčiluje se další.

Související obsah

Společnost Disney získala práva na filmovou sérii Sám doma, když odkoupila studio 20th Century Fox. Kromě tohoto snímku chce přetočit také filmy Noc v muzeu, Dvanáct do tuctu nebo Deník malého poseroutky. Slibuje si, že tak naláká předplatitele streamovací služby Disney+, kterou v USA spustí v listopadu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz