Zahraničí

Mladíka drsně vyvedla z letadla policie, chtěl si jen přesednout

Mladíka drsně vyvedla z letadla policie, chtěl si jen přesednout
Zdroj: Profimedia

Hororové chvíle zažil Brit v letadle při cestě z Portugalska domů. Personál společnosti Ryanair na něj zavolal ještě před odletem policii. Muž si totiž sedl na jiné sedadlo, což se letušce nelíbilo. Dále ho obvinila i z napadení. Celý incident natočil jeho přítel na video a zveřejnil na sociální síti. Okamžitě se stalo hitem a vidělo ho přes milion lidí.

Dvacetiletý Rafik Boutiche z Velké Británie byl se svým přítelem Islamem Fessihem na dovolené v Portugalsku. Domů se vraceli ve středu letadlem se společností Ryanair. Jejich návrat však skončil vyhozením z letadla.

Jelikož Boutiche dostal místo daleko od svého přítele, chtěl si přesednout na volné sedadlo vedle něho. To se však nemělo líbit jedné z letušek. 

"Právě teď nevěřím vlastním očím. Můj kluk byl rasově profilovaný (pozn. red. - předsudek kvůli rase) a zaútočili na něj na cestě domů. Bylo tam volné sedadlo vedle mě, ale letuška nechtěla, aby tam seděl. Obvinila ho, že jí udeřil…," napsal Fessih na svém twitteru.

Personál poté na Boutiche zavolal policii. Na videu, které jeho přítel zveřejnil na sociální síti, je zachycen zákrok policistů. Ti se snaží cestujícího vytáhnout ze sedadla a odvést z letadla ven.

Po celou dobu se však muž bránil. "Zlomíte mi vaz," říká jim Boutiche ve videu. Zastávali se ho i další lidé. "Zraníte ho," křičel na policii jeden z cestujících.

Související obsah

Z letadla muže policie odvedla i s přítelem rovnou na stanici. Když je propustila, odjeli do místního hotelu. "Moje ruka je pořezaná, v tuto chvíli mě to pálí. Mám podvrknutý kotník a bolí mě krk. Jsme jen dva mladí kluci, nehledáme potíže, jen jsme se chtěli vrátit domů," řekl Boutiche deníku Mirror

Společnost Ryanair se podle zahraničních médií zatím k incidentu nevyjádřila. Není ani jasné, kdy se muži budou moci se společností vrátit zpět do Velké Británie, uvedl Independent

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz