Krimi

Zvrat v případu vraždy Dominika! Znalecký posudek byl chybný

Velký zvrat nastal v pátek v případu násilné smrti Dominika Bergera z Varnsdorfu. Mladíka, který ho měl před dvěma lety zabít nožem, soudy na základě posudku označily za psychicky nemocného. Krajský soud v Ústí nad Labem ale rozhodl, že schizofrenií netrpí, a nařídil obnovu procesu.

Ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem v pátek dorazilo přes deset lidí, kteří požadují spravedlnost v případu zabitého Dominika Bergera. Mezi nimi i Dominikův otec, který se nemůže smířit s nepotrestaným zabitím svého syna.

Devatenáctiletý Jiří Nosek měl chlapce ubodat nožem v centru Varnsdorfu v roce 2017 o Velikonocích. Půl roku poté soud rozhodl, že do vězení nepůjde, protože trpí schizofrenií. Skončil tedy v psychiatrické léčebně.

Otec marně namítal, že se Nosek na zabití jeho syna připravoval a nůž po vraždě doma ukryl a také likvidoval stopy. Rozhodnutí soudu tehdy ovlivnil znalecký posudek. Krajský soud v Ústí ho v pátek označil za chybný.

Související obsah

 

"Stěžejním důkazem byl znalecký posudek z Psychiatrické nemocnice Bohnice, že Jiří Nosek netrpěl v době jednání poruchou. Znalci v posudku vyloučili, že by se jednalo o schizofrenii," uvedl soudce Jiří Blažek.

Soud rozhodl o tom, že případ vraždy se znovu otevře. "Spravedlnost existuje," řekl pro TV Nova otec Dominika. Pan Berger věří, že po 27 měsících, které uplynuly od smrti jeho syna, soudy pachatele spravedlivě potrestají.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz