Frontex

Čeští policisté míří do Itálie! Budou pomáhat s registrací uprchlíků

Čeští policisté míří do Itálie! Budou pomáhat s registrací uprchlíků
Zdroj: Profimedia

Česká republika chce v následujícím roce vyslat do ciziny 35 policistů, kteří by v Itálii pomáhali s registrací migrantů, strávili by tam dva měsíce. Celkově se do zahraničí za čtyři roky vypravilo 115 českých policistů.

Česká republika se v příštím roce zapojí do operace Themis agentury Evropské pohraniční a pobřežní stráže (Frontex). Cílem operace je pomoc Itálii při ochraně vnějších hranic Evropské unie.


Policisté budou umístěni v centrech, označovaných jako hotspoty, kde se registrují migranti. "Jde zejména o zjištění státní příslušnosti migranta a získání důležitých informací týkajících se nelegální migrace. Následně je u každého migranta pořízena fotografie a jsou mu sejmuty otisky prstů za účelem jedinečné identifikace," vysvětlila policejní mluvčí Lenka Sikorová.


Hotspoty jsou zřízené v sedmi městech a přístavech - v Lampeduse, Trapani, Mesině, Tarantu, Cagliari, Crotone a Pozzallu.

Související obsah


Od roku 2015 vyjelo do ciziny celkem 115 policistů. "Ve srovnání let 2017 a 2018 došlo k výraznému snížení migrace ze severu Afriky. Tato situace je důsledkem stálého nasazení členů agentury Frontex do operace Themis a preventivních opatření ze strany libyjské pobřežní stráže a armády. Dalším faktorem snížení migrace je skutečnost, že lodě nevládních organizací opustily pozice v blízkosti teritoriálních vod Libye," doplnila Sikorová.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o českých policistech, nasazených v Makedonii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz