Rvačka

Smuteční pochod Plzní za zesnulého Víťu. Otec dvou dětí zemřel po rvačce

Plzní před zápasem Viktorky se Slováckem prošel smuteční průvod za zesnulého fanouška Víta K. Otec dvou dětí zemřel v pátek po noční rvačce v Kutné Hoře. Podezřelý muž skončil v policejní cele, kde čeká na rozhodnutí o vzetí do vazby.

Desítky lidí se v neděli odpoledne zapojily do smutečního pochodu Plzní. Naposledy se tak rozloučili s fanouškem Viktorie Vítem K., kterého měl v noci na pátek v Kutné Hoře ubít muž, s nímž se v hospodě nepohodl. Vít zraněním podlehl po převozu do nemocnice.

Průvod vyrazil z náměstí Republiky na stadion ve Štruncových sadech, kde vzniklo pietní místo. U pomníčku, který zaštiťuje viktoriánský dres a šála, účastníci pochodu zapálili svíčky a uctili tak Vítovu památku. Pietní místo vzniklo také u restaurace, kde se strhla osudná rvačka.

O smrti fanouška informoval na facebooku i samotný fotbalový klub. "Viktoriánská rodina přišla o svého důležitého člena. FC Viktoria Plzeň vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a přátelům. Pietní místo pro uctění památky vzniklo před severní tribunou," napsala Viktorka.

Související obsah

Muže, který se s Vítem dostal do potyčky, policisté zadrželi a podali soudu návrh na vzetí do vazby. "Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví," potvrdila policejní mluvčí Veronika Čermáková. Za to mu hrozí až 16 let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz