Domácí

Roubenku na Hradecku zapálil blesk, hasiči k ní museli vyjet dvakrát

Roubenku na Hradecku zapálil blesk, hasiči k ní museli vyjet dvakrát
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

V noci na pondělí v Česku tvrdě udeřily bouřky. Například v Olešnici na Hradecku zapálil blesk roubenku, nikdo naštěstí nebyl zraněn. Hasiči se po uhašení museli na místo vracet znovu, protože začala opět doutnat střecha. Škody se vyšplhaly na 980 tisíc korun.

Královéhradečtí hasiči měli v noci na pondělí plné ruce práce. V 2:22 byl na tísňovou linku nahlášen požár rodinného domu v Olešnici na Hradecku. Na místo okamžitě vyrazilo pět jednotek.

"Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o roubenku a požárem je zasažena téměř celá střecha. Těsně po čtvrté hodině ranní dostaly jednotky požár pod kontrolu a následně dohašovaly ohniska. Kolem 05:30 hod. bylo po prohlídce termokamerou místo události předáno majitelům," popsala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Tím ale celá událost neskončila. Po 7. hodině vyjeli hasiči na místo znovu, protože střecha budovy začala opět doutnat. Hasiči našli jedno malé ohnisko pod střešními taškami, ty museli před likvidací ohniska odstranit.

Související obsah

"Na místo události se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku události označil úder blesku. Škoda, kterou požár napáchal, byla předběžně vyčíslena na 980 tisíc korun," doplnila Götzová.
 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz