Domácí

Janoušek si zbytek trestu odsedí, soud zamítl žádost o prominutí

Janoušek si zbytek trestu odsedí, soud zamítl žádost o prominutí
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz

Odsouzený Roman Janoušek si zbytek trestu odsedí. Pražský vrchní soud jeho žádost o prominutí trestu zamítl. Z trestu si lobbista odseděl jen část, poté mu byl ze zdravotních důvodů přerušen.

Roman Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí trestu, kterou mu zamítl Vrchní soud v Praze, uvedla v pondělí Česká televize. Nejedná se o první zamítnutí, soudce Tomáš Kubovec Janouškovi nevyhověl už dříve.

Z trestu si Janoušek odseděl zhruba rok a čtvrt, za úmyslné sražení ženy autem si má odpykat 4,5 roku. Trest mu byl přerušen kvůli špatnému zdravotnímu stavu.

Právě závažnými zdravotními problémy argumentoval Janoušek i ve své opakovaně podané žádosti. Dlouhodobě si stěžuje na komplikace po operacích hlavy. Janoušek má údajně trpět nevyléčitelnou nemocí, která dospěla do konečného stádia.

Soudce už v minulosti připustil, že Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí, poukázal ale na to, že vývoj mužova zdravotního stavu nelze předvídat s dostatečnou mírou spolehlivosti.

Janouškův případ sahá do roku 2012, kdy v pražské Michli srazil ženu. Původně čelil obžalobě kvůli pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Podívejte se na jednu z reportáží zachycující postup vyšetřování a rekonstrukci nehody:


 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz