ÚZSVM

Stát prodává majetek! Získat můžete zámek i chaloupku na samotě u lesa

Stát prodává majetek! Získat můžete zámek i chaloupku na samotě u lesa
Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Stát opět prodává majetek, už za pár desítek tisíc si tak můžete koupit třeba auto nebo počítač. Největší zájem však bývá o nabídku nemovitostí, kde ceny startují i s pozemky na několika stovkách tisíc. V nabídce jsou přitom jak klasické rodinné domy a bytové jednotky, tak chaty a chalupy nebo dokonce zámky.

Jestli plánujete koupi nemovitosti, nezapomeňte se podívat na to, jestli právě tu vaši vysněnou neprodává stát. Jde sice často o stavby staršího data, ovšem díky nízkým cenám, za které je stát nabízí, vám určitě zbyde i na luxusní rekonstrukci.


Nemovitosti v majetku státu se nabízí prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, konkrétně jeho webu nabidkamajetku.cz. V současnosti úřad nabízí 214 nemovitostí včetně staveb, pozemků a bytových jednotek. Většina nemovitostí se prodává prostřednictvím aukce.


Například u Kroměříže v obci Kostelec u Holešova se prodává rodinný dvoupodlažní dům, který dřív sloužil jako Kontrolní měřící středisko pro Český telekomunikační úřad. Dům stojí na velkém oploceném pozemku a náleží mu dvě garáže. Cena za prostorný dům se zahradou i garážovým stáním je příjemných 1 485 000 Kč, dům však vyžaduje rekonstrukci.

Související obsah


Za podobnou cenu se prodává i dům v okrese Rokycany se zahradou o rozloze 444 m2, na které rostou ovocné stromy. K tomu patří i sklad, chlév s dílnou a stodola, dům má také vlastní studnu.


Pokud toužíte stát se zámeckými pány, máte také možnost pronajmout si zámek, konkrétně ten v pražském Veleslavíně. Z barokní budovy na vás dýchne historie, zámek je navíc vedený jako kulturní památka. K zámku přiléhají obrovské pozemky, celý objekt si můžete pronajmout za 247 tisíc korun měsíčně.


A jestli toužíte spíš jen po chaloupce v lese, nabízí stát velkou chalupu s pozemkem na území okresu Beroun v III. zóně ochrany přírody CHKO Křivoklátsko. K té patří také kůlna, studna a suchý záchod, do chaty je také zavedená elektřina. Chaloupka může být vaše za 925 tisíc korun, které za podobnou budovu v tak krásné krajině rozhodně stojí.

Související obsah


Za několik set tisíc se dají sehnat také byty, které prodává stát. Celou nabídku nemovitostí i movitých věcí jako je elektronika či automobily, které prodává stát, najdete ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz