Nehoda

V Lamanšském průlivu se převrhla loď. Nehodu nepřežily tři děti

V Lamanšském průlivu se převrhla loď. Nehodu nepřežily tři děti
Zdroj: Thinkstockphotos

Tři děti ve věku sedm, devět a třináct let v pondělí utonuly po nehodě menšího rekreačního plavidla v jižní části kanálu La Manche. Trojici dospělých, která děti doprovázela, se nic vážného nestalo.

Člun se šesti cestujícími se z neznámých důvodů převrhl v blízkosti pláže u francouzské obce Agon-Coutainville. Na místo rychle dorazil vrtulník se záchranáři, protože svědek nehodu okamžitě nahlásil. Tragédii přežili tři dospělí, kterým se podařilo loď opustit. Podle webu The Sun utrpěli jen lehká zranění.

Děti zůstaly několik minut uvězněny v kajutě. Když se k nim dostala pomoc, selhávala jim již srdeční činnost a nepodařilo se je oživit. Záchranáři francouzským médiím oznámili, že oběťmi jsou sedmiletý chlapec a dvě starší dívky. Zahraniční média zatím nezveřejnila národnost obětí.

Související obsah

K převrácené lodi se vydalo na pomoc i plavidlo lodní školy z nedalekého Granville. Příčina převržení plavidla není jasná. Povětrnostní podmínky byly v pondělí odpoledne v místě neštěstí podle všeho dobré, úřady žádnou výstrahu týkající se plavby na moři nevyhlásily.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz