Letiště Václava Havla

Pohotovost na pražském letišti! Letadlo přistálo jen s jedním motorem

Problémy s motorem hlásilo ve čtvrtek dopoledne letadlo Českých aerolinií mířící do Prahy z německého Düsseldorfu. Pilot jej musel vypnout a v Praze přistát jen s jedním. Pohotovost tak měly záchranné složky, turbovrtulové letadlo ATR pro 70 cestujících ale nakonec bezpečně přistálo.

Sedmnáct let starý turbovrtulový stroj ATR 72 Českých aerolinií odstartoval před 10. hodinou z letiště v německém Düsseldorfu. Během letu se ale objevily problémy u jednoho z motorů.

"U letadla typu ATR na pravidelné lince Českých aerolinií na pravidelné lince z Düsseldorfu do Prahy se před přistáním v Praze projevila závada na jednom z motorů. Ten byl z preventivních důvodů a v souladu s bezpečnostními a provozními předpisy posádkou vypnul a letadlo bezpečně přistálo. Posádka měla celou situaci pod kontrolou, na podobnou situaci jsou posádky cvičeny," řekla pro TV Nova mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Do vysílačky pilot ohlásil kód pan-pan, který označuje letadlo v potížích, kdy ale nejsou přímo ohroženy životy. Používá se právě u technických závad nebo v případě, kdy některý z pasažérů má zdravotní problémy.

Stroj 10 minut po 11. hodině přistál na dráze 12 a přímo na ranveji zastavil. "Věži, CSA 4M (volací znak) zastavili jsme na dráze, žádáme, aby hasiči zkontrolovali letadlo, než budeme pokračovat," ohlásil pilot.

Související obsah

Podle informací TV Nova cestující následně vystoupili z letadla přímo na dráze, odkud je k terminálu odvezly autobusy. Letadlo si převzali technici, kteří po prohlídce rozhodnou o dalším postupu.
 

TN.cz

K tématu Letiště Václava Havla

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz