Zahraničí

Zemřela hvězda Bezstarostné jízdy a Ghost Ridera. Herci bylo 79 let

Ve věku 79 let zemřel americký herec Peter Fonda, který zazářil především jako motorkář ve filmu Bezstarostná jízda. Umřel pokojně ve svém domě obklopen svou rodinou po dlouhém boji s rakovinou plic.

Smrt filmové legendy potvrdila jeho rodina s tím, že zemřel na respirační selhání v důsledku rakoviny plic. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Zemřel ve věku 79 let pokojně ve svém domě v Los Angeles obklopený rodinou.

"Jsem velmi smutná, byl to můj milovaný malý bráška. V posledních dnech jsme spolu prožili krásné chvíle," vyjádřila se Peterova starší sestra Jane Fondová, která je rovněž slavnou herečkou. Známá je například jako kráska z filmu Štvanice, kde hrála po boku velikánů filmového světa Marlona Branda a Roberta Redforda.

Bezesporu nejslavnějším filmem Petera Fondy, za který byl nominován na Oscara, je Bezstarostná jízda z roku 1969. Nejenže si v něm střihl hlavní roli lehkomyslného motorkáře, ale také film spolurežíroval a podílel se i na scénáři.

Mezi jeho další slavné počiny patří drama Vězeňské Blues nebo akční film Hazardní hra, obojí natočené v 70. letech. Poté měl dlouhé roky problémy s drogami a zpět na vrchol se dostal až v polovině 90. let díky filmu Nadja.

Ze současných filmů stojí za zmínku Divočáci, 3:10: Vlak do Yumy, Cesta do středu Země a především Ghost Rider, kde Fonda vdechl život ďábelskému záporákovi, kterému prodá duši Johnny Blaze v podání Nicolase Cage.

Fonda je z významné a slavné herecké rodiny. Kromě sestry Jane Fondové mají za sebou filmovou kariéru i jeho otec Henry Fonda a dcera Bridget Fondová. Když mu bylo 10 let, matka spáchala sebevraždu, otec pak Petera vychovával sám a vedl ho k herectví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz