Domácí

Kafilérie vypouštěla odpad do potoka i ovzduší! Musí zaplatit tučnou pokutu

Kafilérie vypouštěla odpad do potoka i ovzduší! Musí zaplatit tučnou pokutu
Zdroj: Česká inspekce životního prostředí

Společnost ASAP, která provozuje kafilérii ve Věži na Havlíčkobrodsku vypouštěla odpadní látky do potoka a kvůli závadnému potrubí znečišťovala i ovzduší. Od inspekce proto dostala pokutu 200 tisíc korun.

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) si posvítila na Asanační podnik Věž, který provozuje společnost ASAP na Havlíčkobrodsku. Firma odstraňuje a zpracovává odpady a vedlejší produkty živočišného původu.

"Podnik provozoval zařízení s neodstraněnými závadami na vzduchotechnickém potrubí k biofitrům biologické části čistírny odpadních vod. Odsávané vzdušiny unikaly přímo do vnějšího ovzduší," uvedl ředitel pobočky ČIŽP v Havlíčkově Brodě Jan Panský.

Související obsah

Firma však neznečišťovala pouze ovzduší, podle ČIŽP také několikanásobně překročila stanovené limity z čistírny odpadních vod pro vypouštění odpadní vody. "V loňském roce jsme řešili rozsáhlé znečištění Perlového potoka způsobené vypouštěním rybníku uvnitř areálu, který slouží jako koncový stupeň čistírny odpadních vod," vysvětlil Panský.

Perlový potok je přítokem řeky Sázavy a jeho tok byl po vypuštění odpadních látek výrazně znečištěný. "S podezřením na trestný čin proti životnímu prostředí jsme záležitost předali Policii ČR," dodal Panský. Společnost ASAP dostala pokutu 200 tisíc korun. Dle zákona jí ale inspekce mohla uložit trest do výše až deseti milionů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz