Zahraničí

"Mám zlomené nohy, pomozte mi!" volal turista. Hledají ho už týden

"Mám zlomené nohy, pomozte mi!" volal turista. Hledají ho už týden

Už více než týden probíhá v Itálii pátrání po 27letém turistovi z Francie, který při túře spadl zřejmě z útesu. Po pádu zavolal na tísňovou linku, kde prosil o pomoc, nevěděl ale, kde je. Rodina mladého Francouze kritizuje italské úřady za to, že mají k hledání laxní přístup.

Na záchranu života sedmadvacetiletému Simonovi už nezbývá moc času. Poslední zprávy o něm pocházejí z 9. srpna, kdy zavolal na tísňovou linku a oznámil, že při túře v okolí jihoitalského města Policastro nedaleko Neapole spadl ze skály.

"Spadl jsem z útesu, mám zlomené nohy. Pomozte mi! Vidím moře, ale nevím, kde jsem," prosil po telefonu o pomoc Simon. Od ukončení hovoru o něm ale už nikdo neslyšel, mobil se mu zřejmě vybil. Záchranáři navíc nebyli schopni lokalizovat místo, odkud muž telefonoval. Informoval o tom francouzský deník Le Parisien

Přestože může být turista ve vážném ohrožení života, nedá se říct, že by se místní úřady mohly přetrhnout při snaze zachránit ho. Na tísňovou linku volal kolem deváté hodiny ráno, pátrání však začalo až večer. Záchranné složky vyslaly vrtulník až druhý den - 28 hodin po zoufalém telefonátu.

Související obsah

Jeho rodinu konzulát informoval dokonce až čtyři poté, co se ztratil. Ta je zdrcená a kritizuje laxní přístup nejen úřadů, ale i záchranných složek. Po turistovi totiž podle nich pátrá jen několik málo hasičů.

Simonova matka naléhá na italské i francouzské úřady, aby vyslaly kvalifikovanější posily. "Je potřeba horolezců nebo hasičů s výcvikem pro zásahy v horách, kteří jsou zvyklí operovat v nepřístupném terénu. Simon může být v nějaké trhlině," prosí žena. Pátrání probíhá už více než týden a šance na záchranu se každým dnem snižují.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz