Domácí

Celníci objevili na kole kamionu migranta! Jel z Maďarska do Prahy

Celníci zadrželi dvacetiletého Afghánce, který se vezl na rezervních kolech návěsu srbského kamionu. Muž se měl na cestu vydat z Maďarska a neměl u sebe žádné doklady. Případem se zabývá i policie.

Celní úřad pro Vysočinu ve čtvrtek 15. srpna zkontroloval kamion, ve kterém se ukrýval muž. Kamion se srbskou poznávací značkou celníci zastavili na parkovišti na 137. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

"A při důkladné kontrole zjistili, že je na rezervních kolech návěsu ukrytá neznámá osoba," uvedl mluvčí celní správy Richard Zeman. 

Muž měl na kolech cestovat už z Maďarska a celníkům řekl, že pochází z Afghánistánu. U sebe ale neměl žádné doklady. "Na základě těchto skutečností byla na místo přivolána hlídka cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, která se postarala o další úkony," dodal Zeman. 

Policie cizince převezla do policejní cely. Zjistila, že se jedná o dvacetiletého muže, který se naposledy objevil v evidenci v Bulharsku. 

Související obsah

"S cizincem proto policisté zahájili tzv. "Dublinské řízení", neboť existuje důvodné podezření, že se jedná o cizince, který je již žadatelem o mezinárodní ochranu v jiné zemi. Pokud se potvrdí uvedené podezření, bude předán do země, ve které o mezinárodní ochranu požádal," vysvětlila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Druhý den policisté Afghánce převezli do záchytného zařízení pro cizince Vyšní Lhoty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz