Zahraničí

Krize na lodi Open Arms, 107 migrantů se na palubě tísní už 18 dní

Krize na lodi Open Arms, 107 migrantů se na palubě tísní už 18 dní
Zdroj: Profimedia

Španělsko nabídlo řešení ohledně lodi Open Arms, na jejíž palubě se už více než dva týdny tísní 107 migrantů. Humanitární organizace žádala o možnost zakotvení v italském přístavu Lampedusa, lidem byla nabídnuta možnost vystoupit v přístavu Algeciras, to ale organizace vzhledem k velké vzdálenosti z obav o zdraví lidí na palubě odmítla. V pondělí z Madridu zazněla tvrdá kritika vůči italským úřadům.

V pondělí agentura Reuters oznámila, že bude lodi Open Arms zřejmě nabídnuta možnost zakotvit na Mallorce, to ale španělská vláda následně popřela s tím, že stále platí nabídka přistání v Algecirasu.

"Jediná správná informace je, že vláda Španělska nabídla Open Arms, aby zamířila do nejbližšího španělského přístavu a také to, že italská vláda porušuje zákon tím, že brání migrantům vylodit se v Lampeduse," cituje agentura Reuters vyjádření španělských úřadů.

K přístavu Algeciras by ale loď plula dlouhých šest dní. Mluvčí neziskové organizace oznámila, že situace na palubě je velmi vážná, lidé, kteří jsou na lodi už 18 dní, by nemuseli takovou dobu ve zdraví přečkat.

Související obsah

Italský ministr vnitra Matteo Salvini, který prosadil tvrdou migrační politiku, v sobotu udělal ústupek a nechal na Lampedusu převézt mladistvé, při tom ale zdůraznil, že se tak děje na zodpovědnost premiéra Giuseppeho Conteho.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz