Domácí

Plzeňská zoo se raduje! Po jedenácti dnech našli chlupáče na útěku

Panda červená z plzeňské zoo se konečně našla. Roztomilý chlupáč byl na útěku téměř dva týdny a v pondělí večer se ho konečně podařilo odchytit. Panda byla v pořádku a zoo ji odvezla zpět do jejího výběhu. Dále také poděkovala všem, kdo se podílel na jejím pátrání.

Po jedenácti dnech se do plzeňské zoo opět vrátil sameček pandy červené Nepál. Panda se ukrývala ve větvích na stromě v lese. Tam ji našel pan Josef ze Skvrňan, uvedla zoo na svém facebooku.

Na místo dorazilo hned několik zaměstnanců i veterinář. Ten dal zvířeti anestetika a poté všichni čekali než zaberou. Následně chlupáče odvezli zpět do jeho výběhu.

"Panda byla dnes večer odchycena a v pořádku dovezena do zoo…děkujeme všem, kdo jakkoliv pomohl i kdo držel palce," napsala v pondělí zoo na svém facebooku.

Po Nepálovi pátrala zoo od pátku 9. srpna. Chlupáč utekl ze svého výběhu, kde nechal pouze samičku. Od té doby se po něm slehla zem. Zoo okamžitě zahájila rozsáhlé pátrání a poprosila veřejnost o pomoc.

 

Související obsah


 Poprvé lidé pandu spatřili v sobotu v lese blízko zoo. Ta se také rozhodla za informace vedoucí k odchytu zvířete vyhlásit prémii v podobě roční permanentky. Do pátrání se zapojilo několik lidí a všichni doufali, že se jim chlupáče podaří najít.

Báli se také, aby panda venku přežila a vrátila se zdravá. Někteří si i mysleli, že samečka někdo mohl ukrást. "Vůbec bych se nedivil, kdyby ho někdo ukradl…tak doufejme, že se mýlím a najde se živý a zdravý," napsal jeden člen diskuze na facebooku.

Zoo však všechny uklidnila, že se nejedná o první případ útěku pandy červené. "Není to tak divné, při prvním legendárním úniku v ústecké zoo v roce 1997 byla panda zcela nezvěstná několik dní," odpověděla všem zoo. Nepál se tak jistě stane dalším známým útěkářem mezi pandami červenými.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz